Wykorzystując podany wzór dobierz wartość rezystancji R2 w układzie aplikacyjnym stabilizatora LM337 pokazanym na rysunku tak, aby wartość napięcia wyjściowego była równa −5 V.
Dlaczego tak
Ze wzoru V_out = −1,25 · (1 + R2/R1) przy R1 = 120 Ω i wymaganym V_out = −5 V otrzymuje się 5 = 1,25 · (1 + R2/120), czyli 1 + R2/120 = 4, a stąd R2 = 3 · 120 Ω = 360 Ω. Wartość 120 Ω dałaby napięcie −2,5 V, a 600 Ω — aż −7,5 V.